fbpx

Tuğrul Sarıkaya

Tuğrul Sarıkaya Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra, yine ayni üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı. Sonrasında dil eğitimi almak üzere Amerika’ya gitti. Dil eğitimini takiben City College of San Francisco’da Web Development (Web Geliştirme) eğitimi aldı ve ilk e-Ticaret girişimi olan Recro Garage Inc.’i başlattı. Recro Garage’da üst düzey bir e-Ticaret icerik yönetim sistemi olan Magento’yu deneyimledi ve ihtiyaçları doğrultusuna programladı.

Turkiye’den deniz yoluyla getirttiği otomotiv ürünlerini, kurmuş olduğu Magento temelli sistem uzerinden Amazon ve eBay kanallarında es zamanlı olarak pazarladı. Dört yıl boyunca San Francisco’dan yürüttuğü Recro Garage Inc. şirketini Houston merkezli bir şirkete sattı. Belirli bir sure Houston’da çalıştıktan sonra California’ya dönerek arzuladığı biçimde video prodüksiyon işlerine yöneldi. Kurucusu olduğu 35Video LLC, hızlı bir sekilde beklenen basariyi gösterdi. Dünyanın en büyük yeme/icme organizasyon şirketlerinden olan ISS Guckenheimer’in görsel programlarını yürüttü. Silikon Vadisi’nde çok uluslu bir start-up olan Vizru’nun açıklayıcı görsellerini tasarladı. Birçok restoran ve işletmenin görsel tanıtım çalışmalarını yürüttü. Ekibiyle beraber yarattığı “wedding videografi” çalışmaları dünyanin en büyük düğün organizasyon platformu theKnot tarafından 2020’nin en iyi videocusu ödülüne layık görüldü.

Tugrul Sarıkaya 2020 yılında Türkiye’ye dönmüş olup, San Francisco’da Balkan kültürü ve müziğine karşı gösterilen yoğun ilgiyi konulaştırdığı Balkancisco belgeselinin kurgusunu tamamlamaktadır. Balkancisco, Balkan müziğinin San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki güçlü etkisini araştıran bir belgesel. Film, farklı kültürel kökenden gelen müzisyenlerin kişisel hikayeleri aracılığıyla, bu müziğin sınırları nasıl aştığını ve farklı kökenlerden insanları nasıl birleştirdiğini vurguluyor. Balkancisco belgeseli uluslararası festivallerde otuzdan fazla ödül almıştır ve ödüller almaya devam etmektedir. 

Tuğrul Sarıkaya edinmiş olduğu girişimcilik, e-ticaret, görsel pazarlama ve türlü hayat deneyimini Doğru Dijital şirketi ile Medya Akademi çatısı altında paylaşmakta ve proje koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Scroll to Top
Mesaj Yaz!
1
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?