fbpx

Neden 360 Derece Sanal Tur VR?

Sanal Turlar Ne işi Yarar? Neden Sanal Turlar avantajlıdır?

360 derece Sanal Turlar dijital pazarlamada en yeni trendlerden biridir. Fotoğraf ve videoların vermekte yetersiz kaldığı panoramik ve gerçeğe en yakın deneyimi sanal turlar sunmaktadır. İnsanlar gerçeğe en yakın biçimde deneyimleyebildiği şeylere karşı ilgi geliştirirler. Bu yüzden insanlar 360 derece sanal turlar vasıtasıyla satmak istediğiniz ürüne veya hizmete yakınlık hissederler. 360 derece sanal turlar müşterilere güven telkin ederler. Çünkü izleyici kameranın önü kadar arkasında, yanında yöresinde ne olduğunu da görmek ister ve bu şekilde kenedini güvende hisseder. 360 derece sanal turlar sayesinde izleyiciler görüntüde herhangi bir aldatmacanın olmadığından emin olabilir. Çünkü 360 derece sanal turlarda kurgulanmış bir sahne yoktur, 360 derece kameranın bulunduğu noktadan itibaren her yer görüntünün içindedir. Tek yapmanız gereken görüntüyü kafanızı çevirimmişçesine görüntüyü kaydırmaktır. Tüm bu özellikleri sayesinde 360 derece sanal turların dijital pazarlamada sağladığı büyük avantajlar vardır.

  1. Zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Potansiyel müşterilerin işyerinin veya mekanın içini bulunduğu yerden ayrılmadan keşfetmesine olanak sağlar. Dolayısıyla zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar.
  2. Müşteri memnuniyetini arttırır. Potansiyel müşterilerin ürünü veya hizmeti daha iyi anlamasını sağlar. Dolayısıyla müşterilerle olan iletişimi kolaylaştırır, yanlış anlaşılmaları en aza indirir, müşteri memnuniyetini arttırır.
  3. Pazarlama maliyetlerini azaltır. 360 derece sanal turlar pek çok pazarlama etkinliğinin bir arada yaratabileceği etkiyi tek başına  yaratır, bu sayede pazarlama maliyetlerini azaltır.
  4. Dikkat çeker. 3 boyutlu sinemaları biliyor musunuz? 3 Boyutlu sinemalar bir tür sanal tur çeşididir. Ve gençler çok seviyor. Yeni nesil, 360 derece sanal tur, sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik vb teknolojilere olağanüstü ilgi duyuyor. Pazarlamanızı 360 derece sanal tur teknolojisinden yararlanarak yaptığınızda insanların özellikle de yeni nesilin dikkatini daha çok çekebilirsiniz.
  5. Rekabette sizi bir adım öne taşır. 360 derece sanal turlar görece daha yeni bir dijital  pazarlama yöntemi olduklarından, rakipleriniz bu işin potansiyelini henüz keşfetmemiş olabilir. Eğer siz onlardan önce davranırsanız sektörde öncü olabilir rakiplerinizden olumlu yönde ayrışabilirsiniz.
360 Derece Video Sanal Tur

Doğru Dijital yukarıda bahsi geçen her türlü 360 derece sanal tur uygulamasını profesyonelce hayata geçirebilir. Eğer 360 derece sanal tur pazarlamasının yarattığı imkanlardan siz de faydalanmak istiyorsanız bizimle heme iletişime geçin. 

Scroll to Top
Mesaj Yaz!
1
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?