fbpx

Kimler 360 derece sanal tur pazarlaması kullanmalı ve kullanıyor?

Bugün 360 derece sanal tur pazarlama tekniğini uygulayan onlarca sektörden bahsedebiliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içinde 360 derece sanal tur pazarlama birçok şirket için websitesi, gibi sosyal medya gibi olmazsa olmaz bir hale gelecek. Peki hangi sektörler 360 derece sanal tur pazarlamasının nimetlerinden faydalanıyor ve faydalanmalıdır?

Emlak Sektörü için 360 Derece Sanal Tur

Emlak sektörü en önde gelen 360 derece sanal tur pazarlama uygulayıcılarından. Emlak danışmanları fotoğraf ve videoların yanı sıra 360 derece sanal turlara büyük bir ilgiyle yaklaşıyor. 360 derece sanal turlar sayesinde satılmak veya kiralanmak istenen mülk tüm ayrıntılarıyla gözler önüne serilebiliyor. Potansiyel alıcılar arzulanan gayrimenkulü bilgisayarı veya telefonu başından dilediği gibi gezebiliyor, mekanın atmosferini ve özelliklerini keşfedebiliyor.
Emlak danışmanları 360 derece sanal turları çok seviyor. 360 derece sanal turlar emlak danışmanlarının en çok zamanını alan yer gezdirmeleri azaltıyor. Emlak danışmanları yer gezdirmelerden tasarruf ettiği zamanı daha ciddi alıcılara harcayabiliyor. Bu daha çok satış demektir.
Özellikle lüks ve pahalı gayrimenkulleri pazarlamada 360 derece sanal turlar çok başarılı bir performans sergiliyor. 360 derece sanal tur pazarlaması uyguladığınız bir gayrimenkul diğerlerinden farklı bir gayrimenkuldür. Potansiyel alıcılar 360 derece sanal turu denediğinde zihinlerinde “Bu garyimenkul kıymetli” düşüncesi oluşur. Dolayısıyla pahalı sınıfına giren gayrimenkulleri 360 derece sanal tur ile pazarlamanız satışınızı kolaylaştıracaktır. Emlak danışmanların pahalı gayrimenkulleri satarken aldığı komisyon miktarları düşünüldüğünde, 360 derece sanal tur pazarlaması yapılan yatırımın karşılığını fazlasıyla verir.

İnşaat Sektörü için 360 Derece Sanal Tur

Emlak sektörünün yanı sıra inşaat sektörü de 360 derece sanal tur pazarlamanın imkanlarından yararlanıyor. Bitmiş ve satılmaya hazır konutları çevre düzenlemesini, ofisleri, dükkanları pazarlarken 360 derece sanal turlar çok yardımcı olabiliyor. Özellikle büyük inşaat firmaları 360 derece sanal turların satışları ne denli hızlandırdığını çok yakinen biliyor ve tercih ediyorlar.

Otel Restoran Cafeler için 360 Derece Sanal Tur

360 derece sanal tur pazarlamasının yarattığı olanaklardan etkin bir biçimde yararlanan bir büyük sektör HoReCa sektörü. Yani, Hotel Restoran ve Cafe / Catering sektörleri. Nasıl mı? İnsanlar bir restoran veya cafeye gitmeden, önce internetten bir araştırma yapıp, mekanın zaman geçirmeye değer bir atmosferinin olup olmadığını keşfetmek isterler. 360 derece sanal tur pazarlamasına yatırım yapan mekanlar bu tür müşterilerin dikkatlerini çekmede rakiplerinin bir adım önüne geçerler. İyi düzenlenmiş bir sanal tur müşterilerinizi mekanınıza gelmeyi teşvik edecektir. Eğer mekanınıza güveniyorsanız kesinlikle 360 derece sanal tur pazarlamasından yaararlanmalısınız.

Oteller, tatil köyleri vb turistik tesisler için 360 derece sanal turlar olmazsa olmaz denilebilir. Hiçbir turist yoktur ki tatile gideceği otelin nasıl göründüğünü merak edip internetten araştırmasın. İnsanlar otel tercihlerinde ince eleyip sık dokurlar ve işlerini şansa bırakmazlar. 360 derece sanal turlar potansiyel otel müşterilerinize oteliniz tüm güzelliklerini gerçeğe en yakın deneyimle sunmada fotoğraf ve videolardan çok daha mahirdirler. 360 derece sanal turlar web sitenize erişen potansiyel müşterilerinizin “Rezervasyon Yap” buttonuna tıklamadan önceki basamağıdır. Şu kesindir ki 360 derece sanal tur pazarlaması uygulayan oteller daha fazla sayıda rezervasyon alırlar.

Kongre ve Fuar Sektörü için 360 Derece Sanal Tur

Kongre ve fuar sektörü 360 derece sanal turlardan yararlanmakta olan bir sektör. Binlerce kişi ağırlanan kongre ve fuar merkezindeki stantların konumunu ve büyüklüğünü ilgilenen firmalara en gerçekçi biçimde göstermenin en sağlıklı yolu 360 derece sanal turlardır. 360 derece sanal tur vasıtasıyla firmalar fuar merkezini dilediği gibi keşfedebilir ve kendisi ve firması için en doğru kararı verebilir.

Müzeler ve Sanat Galerileri için 360 Derece Sanal Tur

Müzeler ve sanat galerileri 360 derece sanal turlardan çok uzun süredir yararlanmakta. Özellikle pandeminin etkisiyle gitgide artan sağlık endişeleri ziyaretçi saysında azalma yaşayan müzeleri ve sanat galerilerini olumsuz etkiledi. Ancak ücretli 360 derece sanal tur sunabilen müzeler pandemiyi daha az hasarla atlatabildiler. Sanatçılar sergilerini fiziksel ortamda sundukları gibi dijital ortamda da sunabilmek için 360 derece sanal turlara büyük ilgi gösteriyorlar. Bu sayede hem sergilerine olan ilgiyi arttırıyorlar hem de sergiden elde ettiği gelirleri arttırıyorlar. Bugün 360 derece sanal turlar sayesinde online müzayedeler dahi düzenlenebilmekte. 360 derece sanal turlar kültür sanat ve turizme güçlü katkılar sunuyor.

Düğün Salonları için 360 Derece Sanal Tur

Evlendiyseniz ve bir düğününüz olduysa siz de bilirsiniz. Tek tek  düğün salonu gezmek zahmetli ve yorucu bir iştir. Keşke bütün düğün salonları 360 derece sanal tur hizmeti sunabilse. Bu şekilde müşterilerini büyük bir zahmette kurtarırken kendi zamanlarını daha verimli değerlendirebilirlerdi. Son günlerde ülkemizdeki düğün sektörü 360 derece sanal tur pazarlamasına ilgi göstermeye başladı. Bir çok düğün salonu 360 derece sanal turlarla potansiyel müşterilerinin ilgisini yakalamayı başardı bile. 360 derece sanal tur vasıtasıyla düğün salonunun içinde gezinen gelin ve damatlar kendilerini orada hayal ediyorlar.

360 derece sanal turlar gelin ve damatların düğün salonuna olan ilgi ve isteğini arttırıyor.

Sağlık Sektörü için 360 Derece Sanal Tur

Sağlık sektörü 360 derece sanal tur pazarlamasına büyük bir ilgi gösteren sektörlerden. İster ufak bir diş kliniği olsun ister 250 yataklı dev bir hastane, firmalar 360 derece sanal turların müşterilere güven telkin ettiğini biliyor. Sağlığınızı emanet edeceğiniz bir sağlık kuruluşuna kesinlikle güvenmek isteriz. O sağlık kuruluşuyla alakalı sıkı bir araştırmaya girişiriz. Sağlık kuruluşu temiz mi, kullanılan ekipmanların durumu nedir, misafir ağırlama olanakları hangi standartta: 360 derece sanal turlar tüm bu soruların cevabını hızlı bir şekilde müşterilerinize iletebilir. Sağlık kuruluşlarının imkanlarını hiçbir şüpheye yer bırakmayacak bir biçimde karşı tarafa gösteriyor.

360 Derece Video Sanal Tur

360 derece sanal turlar önümzüdeki 5 yılın en etkili görsel pazarlama araçı olarak görülüyor. 360 derece sanal tur pazarlaması her geçen gün kendine başka başka sektörlerde yer bulacaktır. Eğer sizde sanal turların sunduğu olanaklardan faydalanmak istiyorsanız Doğru Dijital olarak bir mesaj yanınızdayız.

Scroll to Top
Mesaj Yaz!
1
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?